connor joseph has logged 61 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Days

Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minyan

Minyan

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cocoon

Cocoon

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Dry Wind

Dry Wind

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Name Is Baghdad

My Name Is Baghdad

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Siberia

Siberia

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Little Sister

My Little Sister

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Wildland

Wildland

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
20
Brothers

Brothers

2015
×
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Eye

The Devil's Eye

1960
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★
Edit this entry  
15
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Corpo Celeste

Corpo Celeste

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Passing

Passing

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fugue

Fugue

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Entr'acte

Entr'acte

1924
×
Edit this entry  
10
Mea Culpa

Mea Culpa

1981
×
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Edit this entry  
07
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
Edit this entry  
07
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cow

The Cow

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry