Sort by

connor joseph has logged 488 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
25
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Winnie the Pooh & Christmas Too

Winnie the Pooh & Christmas Too

1991
×
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tickle Monster

Tickle Monster

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tickle Monster

Tickle Monster

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
NOBU

NOBU

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★
Edit this entry  
22
100.000 Acres of Pine

100.000 Acres of Pine

2020
×
Edit this entry  
22
His House

His House

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Edit this entry  
20
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry