Sort by
  • Napoleon

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • A Trip to Infinity

  • TÁR

    ★★★★½

  • Victoria's Secret: Angels and Demons

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Candy

    ★★★★

  • Meltdown: Three Mile Island

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • The Assassination & Mrs. Paine

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Mayor Pete

    ½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • LuLaRich

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • LFG

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Same Breath

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★