Sort by

Cole has logged 271 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coriolanus

Coriolanus

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ida

Ida

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry