• The Northman

    ★★★★★

  • Still Life

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Encanto

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Desire

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Assassin 33 A.D.

    ★★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★