Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • It's a Wonderful Knife

    ★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★½

  • No One Will Save You

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★½

  • The Sacrifice Game

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • The Flash

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • May December

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Jason Isbell: Running With Our Eyes Closed

    ★★★½

  • Another Young Couple

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Passages

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Spirited

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • The Murmuring

    ★★★

  • The Viewing

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★★

  • Pickman's Model

    ★★★

  • The Outside

    ★★½

  • The Autopsy

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • Hellraiser

    ★★

  • Smile

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Samaritan

    ★★

  • Prey

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½