Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taxidermia

Taxidermia

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxidermia

Taxidermia

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frat House

Frat House

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Man

Little Man

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Bibi

King Bibi

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry