Sort by

Christian has logged 262 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bone Alone

Bone Alone

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry