Sort by

Sunny has logged 79 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Face Reader

The Face Reader

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Throne

The Throne

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hostage: Missing Celebrity

Hostage: Missing Celebrity

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
EO

EO

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
INU-OH

INU-OH

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Read the review Edit this entry  
26
Welcome to Dongmakgol

Welcome to Dongmakgol

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Roundup

The Roundup

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
Read the review Edit this entry  
15
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
Edit this entry  
08
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
Read the review Edit this entry  
06
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Green Day: Bullet in a Bible

Green Day: Bullet in a Bible

2005
×
Read the review Edit this entry  
02
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
Edit this entry  
01
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry