Sort by
  • The Murmuring

    ★★★½

  • The Viewing

  • Pickman's Model

  • The Outside

    ★★½

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Lot 36

  • Graveyard Rats

    ★½

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Drifting Home

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • We Own This City

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fruits Basket -prelude-

    ★★½

  • Bubble

    ★½

  • Kimi

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Summer Ghost

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • My Name

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Wildhood

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • ODDTAXI

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • The Fallout

    ★★★½