Sort by
  • The Menu

    ★★★★★

  • Pinocchio

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★

  • Hamilton

    ½

  • You Should Have Left

    ½

  • Scoob!

    ★★★★★

  • The Half of It

    ½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ½

  • Booksmart

    ★★

  • Isn't It Romantic

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • Boyhood

    ★★★

  • Whiplash

    ★★½

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★★

  • The Web

    ★★★★★

  • After Earth

    ★★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ½

  • In Time

    ★★★

  • Sleeping Beauty

    ★★

  • No Strings Attached

  • Inception

    ★★★★

  • Shutter Island

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★★

  • 17 Again

    ★★★★★

  • What Happens in Vegas

    ★★★★★

  • Juno

    ★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★½