Sort by

cloezenga has logged 55 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Earthrise

Earthrise

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Unlocking the Cage

Unlocking the Cage

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★
Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Edit this entry  
07
Rodin

Rodin

2017
×
Edit this entry  
07
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Master

The Master

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Gook

Gook

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Private Life

Private Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Saturation

Saturation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Edit this entry