• Zodiac

    ★★★½

  • Dreamgirls

    ★★★

  • Volver

    ★★★★★

  • Monster-in-Law

    ★★★

  • El padrino: The Latin Godfather

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • The Man Who Wasn't There

  • All About My Mother

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Paris Is Burning

    ★★★★★

  • Yentl

    ★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • A Woman Under the Influence

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Meeting the Man: James Baldwin in Paris

    ★★½

  • Funny Girl

    ★★★★★

  • Gone with the Wind

    ★★★