• Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Veneno

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Lion

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Whiplash

    ★★★★½

  • American Hustle

    ★★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Coherence

    ★★★½

  • Enough Said

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Burlesque

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Blue Valentine

    ★★★½

  • Precious

    ★★★

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★½