• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Sanditon

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Bit

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★