• Firestarter

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

  • Kimi

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • No Time to Die

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Golden Jubilee

    ★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

  • Fou de Bassan

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★★

  • Worlds

    ★★★★

  • Pig

    ★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Four Roads

    ★★★★★

  • Cliff Walkers

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Khtobtogone

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Gaia

    ★★

  • Ste. Anne

    ★★★★

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

    ★★★★

  • James Acaster: Make a New Tomorrow

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Azor

    ★★★

  • Bloodsuckers

    ★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★

  • The Girl and the Spider

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Khaite FW21

    ★★

  • earthearthearth

    ★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Together Together

    ★★★

  • El Planeta

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Hand

    ★★★★★

  • Printtemps

    ★★★

  • Puparia

    ★★★

  • Baby Anger

    ★★★★

  • Mank

  • October Rumbles

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★

  • Ciervo

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★

  • Mangrove

    ★★★

  • Autofiction

    ★★★★