• 20th Century Women

  • 13th

  • Split

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

  • The Founder

  • Jackie

  • Lion

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

  • Sully

  • Una

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • War Dogs

  • Kubo and the Two Strings

  • Suicide Squad

  • Pete's Dragon

  • Batman: The Killing Joke

  • Ghostbusters

  • The Night Of

  • Star Trek Beyond

  • Colossal

  • Independence Day: Resurgence

  • The Secret Life of Pets

  • The BFG

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • Blood Father

  • Elle

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Paterson

  • Hell or High Water

  • Loving

  • The Nice Guys

  • Raw

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

  • Sausage Party

  • Don't Think Twice

  • Don't Breathe

  • Hush

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

  • Midnight Special

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

  • The Birth of a Nation

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda 3

  • Captain Fantastic

  • Love & Friendship

  • Tallulah

  • Christine

  • Manchester by the Sea

  • Swiss Army Man

  • Hunt for the Wilderpeople

  • O.J.: Made in America

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

  • Creed

    ★★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Chasing Tyson

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2