• Molly's Game

  • I, Tonya

  • The Ritual

  • Eric Clapton: Life in 12 Bars

  • The Death of Stalin

  • The Final Year

  • It

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Hostiles

  • Battle of the Sexes

  • Brawl in Cell Block 99

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

  • First Reformed

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

  • Detroit

    ★★★½

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Despicable Me 3

  • The Villainess

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

  • The Beguiled

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Square

    ★★★

  • The Rider

    ★★★★½

  • Okja

  • Let the Sunshine In

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

  • It Comes at Night

  • LA 92

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Trip to Spain

  • Ghost in the Shell

  • Power Rangers

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • Atomic Blonde

  • The Disaster Artist

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • First They Killed My Father

    ★★★★

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Crown Heights

  • Beatriz at Dinner

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Mudbound

  • Wind River

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • The Big Sick

  • Berlin Syndrome

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Allied

  • Patriots Day

    ★★½

  • Moana

  • Doctor Strange

  • The Lost City of Z

  • The Accountant