• Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

  • Swallow

    ★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Maria

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Leaving Neverland

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★½

  • The Report

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

  • The Mule

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Mary Queen of Scots

  • Creed II

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

  • The Night Comes for Us

  • Apostle

    ★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★★

  • Hold the Dark

  • mid90s

  • High Life

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

  • Halloween

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • 22 July

  • The Sisters Brothers

  • Can You Ever Forgive Me?