Clayton has logged 86 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kinetta

Kinetta

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Train

The Train

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nas: Time Is Illmatic

Nas: Time Is Illmatic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teeth

Teeth

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Baseball

Mr. Baseball

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Croupier

Croupier

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Romance

Romance

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fallen

Fallen

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casa de Lava

Casa de Lava

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Morning After

The Morning After

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pleasure of Love

The Pleasure of Love

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mary Last Seen

Mary Last Seen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pillar of Fire

The Pillar of Fire

1899
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saving Silverman

Saving Silverman

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry