• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Time

    ★★★

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • David Foster: Off the Record

    ★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones