claudio has logged 23 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass Shark Week

Jackass Shark Week

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Entranced Earth

Entranced Earth

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Chorus

The Chorus

1982
×
★★★½
Edit this entry  
28
SlavojZizek: The Reality of the Virtual

SlavojZizek: The Reality of the Virtual

2004
×
Edit this entry  
27
The Prostitutes of Lyon Speak

The Prostitutes of Lyon Speak

1975
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Expropriation

The Expropriation

1974
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ardent Summer

Ardent Summer

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slon Tango

Slon Tango

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
Waco: The Rules of Engagement

Waco: The Rules of Engagement

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Split

Split

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arena Azteca Budokan

Arena Azteca Budokan

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Days

Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Film

Perfect Film

1985
×
★★★½
Edit this entry  
04
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Poilean

Poilean

2020
×
★★★½
Edit this entry