Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Spanish Affair 2

Spanish Affair 2

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Spanish Affair

Spanish Affair

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Edit this entry  
23
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King's Man

The King's Man

2021
×
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Libertad

Libertad

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★
Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★½
Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry