Sort by

clarerey has logged 150 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Enchanted

Enchanted

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
27
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry