Sort by

Clare has logged 365 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Edit this entry  
20
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
Edit this entry  
20
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
Edit this entry  
18
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★
Edit this entry  
17
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Edit this entry  
06
S. Darko

S. Darko

2009
×
Edit this entry  
05
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry