Sort by

clara! ・*・゚ has logged 53 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Chestnut Man

The Chestnut Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Translators

The Translators

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Colony

A Colony

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Intuition

Intuition

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Below Zero

Below Zero

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Trials of Gabriel Fernandez

The Trials of Gabriel Fernandez

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Polly Pocket: Polly World

Polly Pocket: Polly World

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Desperado

Desperado

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Offering to the Storm

Offering to the Storm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Legacy of the Bones

The Legacy of the Bones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Chamber

The Chamber

1996
×
★½
Read the review Edit this entry