Sort by

loveinalderaanplaces has logged 18 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Me contro Te: Il film - La vendetta del Signor S

Me contro Te: Il film - La vendetta del Signor S

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dominion: Prequel to the Exorcist

Dominion: Prequel to the Exorcist

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Youtopia

Youtopia

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Hammamet

Hammamet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Drive Me Home

Drive Me Home

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Big Gay Italian Wedding

My Big Gay Italian Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Tolo Tolo

Tolo Tolo

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
32nd of December

32nd of December

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry