Sort by

loveinalderaanplaces has logged 149 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ostende

Ostende

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Sam Jay: 3 in the Morning

Sam Jay: 3 in the Morning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nobody Knows I'm Here

Nobody Knows I'm Here

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Vendetta

Vendetta

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Basta un paio di baffi

Basta un paio di baffi

2019
×
★★
Edit this entry  
01
In Your Shoes

In Your Shoes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beast

The Beast

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chris the Swiss

Chris the Swiss

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cheaters

Cheaters

1984
×
★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gomorroide

Gomorroide

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Date, No Signature

No Date, No Signature

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Operation Ogre

Operation Ogre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
But What Sign Are You?

But What Sign Are You?

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Horse Fever

Horse Fever

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Great Pumpkin

The Great Pumpkin

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Clapper

The Clapper

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Dead Uncle

Dead Uncle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Our Father

Our Father

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
What a Beautiful Day

What a Beautiful Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Blue Flower of Novalis

The Blue Flower of Novalis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Notturno

Notturno

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Starting from Three

I'm Starting from Three

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fun Is Beautiful

Fun Is Beautiful

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heart Street

Heart Street

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Reckless

Reckless

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Slam

Slam

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Angel

The Angel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rabat

Rabat

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry