• Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

  • The Guilty

  • Dune

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Stillwater

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • The Forever Purge

  • The Tomorrow War

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • F9

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Wrath of Man

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Chaos Walking

  • Boss Level

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Marksman

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Two Distant Strangers

  • Riders of Justice

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Enforcement

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Good Traitor

    ★★★½

  • The Tax Collector

    ★★

  • The Silencing

    ★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Dolittle

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Code 8

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil