Sort by

laine has logged 28 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★½
Edit this entry  
29
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★
Edit this entry  
21
The Commuter

The Commuter

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Duplicity

Duplicity

2009
×
★½
Edit this entry  
18
Manhattan Night

Manhattan Night

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry