• Mamma Mia!

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Forgetting Sarah Marshall

    ★★★

  • Enchanted

    ★★★★★

  • Juno

  • Superbad

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★½

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Shrek 2

  • Mean Girls

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Perfect Score

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • Minority Report

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Spider-Man

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Shrek

  • Almost Famous

    ★★★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • Notting Hill

    ★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★★½

  • Romeo + Juliet

    ★★★½

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Sleepless in Seattle

    ★★★★★

  • Jurassic Park

  • Edward Scissorhands

  • Home Alone

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Die Hard

    ★★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★½

  • Sixteen Candles

    ★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★★½

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Grease

    ★★★

  • Star Wars