• The Falcon and the Winter Soldier

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • The Edge of Seventeen

  • La La Land

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★½

  • Frozen

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Life of Pi

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Thor

  • Tangled

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★★½

  • Avatar

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Up

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Enchanted

    ★★★★★

  • Juno

  • Superbad

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille

    ★★★★★