Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Smoke Sauna Sisterhood

    ★★★★

  • Onyx the Fortuitous and the Talisman of Souls

    ★★★

  • Last Things

    ★★★★

  • Scrapper

    ★★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★½

  • Slow

    ★★★★½

  • The Persian Version

    ★★

  • Beyond Utopia

    ★★★★★

  • Divinity

    ★★★

  • Bad Behaviour

    ★½

  • The Starling Girl

    ★★★★

  • A Common Sequence

    ★★★

  • Going To Mars: The Nikki Giovanni Project

    ★★★★

  • Fancy Dance

    ★★★★½

  • The Longest Goodbye

    ★★★

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★★½

  • Run Rabbit Run

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★★

  • Strange World

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Falling for Christmas

    ★★

  • The Murmuring

    ★★★★

  • The Viewing

    ★½

  • Dreams in the Witch House

    ★★★

  • Pickman's Model

    ★★

  • The Outside

    ★★★★

  • The Autopsy

    ★★★★★

  • Star Wars: Tales of the Jedi

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Summer Solstice

    ★★★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Lou

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Causeway

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Girl in the Picture

  • Persuasion

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★½

  • Nude Tuesday

    ★★★½

  • The Flying Sailor

    ★★★★

  • My Year of Dicks

    ★★★★★

  • Endangered

    ★★★★

  • A Wounded Fawn

    ★★★★

  • You Can Live Forever

    ★★★★½

  • Clever Girl - How to Train Your Dinosaur

  • God's Time

    ★★★★