Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • please, remember this night

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Here Comes the Groom

    ★★½

  • Joy Ride

    ★★★

  • Ten Little Mistresses

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • 12 Weeks

    ★★★½

  • Of an Age

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Conversations with Friends

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • We Were Never Really Strangers

  • Cherry Magic! THE MOVIE

    ★★★★★

  • Fast & Feel Love

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • RRR

    ★★★★

  • To Leslie

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Oh! Boarding House

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Leonor Will Never Die

  • The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Summer Pasta Recipe

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Asakusa Kid

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • i get so sad sometimes

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

  • What Did You Eat Yesterday?

    ★★★★

  • American Girl

    ★★★½

  • Tallahassee

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Robin Robin

  • Please Tell Me So

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Innocent

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½