Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
42

42

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry