Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • I Can Only Imagine

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Life

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Sing

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½