Sort by
  • Good Grief

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • Saltburn

    ★★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Greatest Days

    ★★

  • The Flash

  • Elemental

    ★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry

    ★★★½

  • Peter Pan & Wendy

    ½

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • Lewis Capaldi: How I'm Feeling Now

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Tetris

    ★★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Scrapper

    ★★★★

  • The Deepest Breath

    ★★★★★

  • Bank of Dave

    ★★½

  • Plane

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Till

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Blue Jean

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • An Irish Goodbye

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • The French Dispatch

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★½

  • Thunder Force

    ★★

  • CODA

    ★★★★½

  • 2 Hearts

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★