Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Host

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • Clapping for the Wrong Reasons

    ★★★★½

  • The Wolverine

    ★★★★½

  • Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

    ★★★★½

  • Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

    ★★★★

  • Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

    ★★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • Rango

    ★★★★½

  • Insidious

    ★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Up

    ★★★½

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★½

  • The Poughkeepsie Tapes

    ½

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • X-Men: The Last Stand

    ★★★★

  • Over the Hedge

    ★★★★★

  • Kinky Boots

    ★★★★½

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★½

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • X2

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • X-Men

    ★★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

    ★★★½

  • Office Space

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★★½

  • Hercules

    ★★★★

  • Matilda

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • A Goofy Movie

    ★★★★