zach has logged 34 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
KILL la KILL

KILL la KILL

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Steins;Gate

Steins;Gate

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Game No Life

No Game No Life

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Angel Beats!

Angel Beats!

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry