Sort by

zach has logged 158 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry