Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★
Edit this entry  
23
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cranston Academy: Monster Zone

Cranston Academy: Monster Zone

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Herod's Law

Herod's Law

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Notes on Blindness

Notes on Blindness

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Private Network: Who Killed Manuel Buendía?

Private Network: Who Killed Manuel Buendía?

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ayotzinapa: The Turtle's Pace

Ayotzinapa: The Turtle's Pace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★★
Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Nona

Nona

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Losers

Beautiful Losers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love of My Loves

Love of My Loves

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Duelo en las montañas

Duelo en las montañas

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Forces

Dark Forces

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Married Woman

A Married Woman

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Asphalt Goddess

Asphalt Goddess

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Edit this entry