becca has logged 295 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night School

Night School

2018
×
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Everything

After Everything

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Time Freak

Time Freak

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Galveston

Galveston

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★
Edit this entry