• He's All That

    ½

  • Sweet Girl

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Dust in Your Place

    ½

  • Ate O.G.

    ★★

  • Beauty Queen

    ★★★★

  • Ang Pagdadalaga ni Lola Mayumi

    ★★★★★

  • Out of Body

  • Looking for Rafflesias and Other Fleeting Things

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Deep

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • My Amanda

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Shark Beach with Chris Hemsworth

    ★★★½

  • The Little Planet

    ★★★★★

  • Trese After Dark

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mommy Issues

    ½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Law School

    ★★★★

  • MANKAI STAGE A3! ~Four Seasons LIVE 2020~

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Love or Money

    ★½

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • My Mamily

    ★★★★

  • Hello, Stranger: The Movie

    ★★★½

  • The Cinderella Addiction

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • MANKAI STAGE A3! ~WINTER 2020~

    ★★★★★

  • Hypnosis Mic: Division Rap Battle - Rule the Stage -track.2-

    ★★★★★

  • Ang Mga Nawalang Pag-asa at Panlasa

    ★★★

  • Music

    ½

  • All My Friends Are Dead

    ★★

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★★

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★½

  • One Like It

    ★★★

  • Maski Papano

    ★★★★

  • Flush

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Shanai Marriage Honey

    ★★½

  • A Toy in The River

    ★★½

  • Dalaginding na si Isang

    ★★★½

  • Fan Girl

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • Kids on Fire

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Umbrella

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • Grandmother's Hope

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • How I Became a Superhero

    ★½

  • Night in Paradise

    ★★★

  • Given

    ★★

  • Crossing

    ★★★

  • Living Things

    ★★★½

  • Under the Sun

    ★★★½

  • Pillar

    ★★

  • Passenger

    ★★★

  • Peninsula

  • MANKAI STAGE A3! ~AUTUMN 2020~

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★½