cineunoia_ has logged 18 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
25
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Time

Time

2021
×
Edit this entry  
15
Azul la mancha

Azul la mancha

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Daydreamer's Pursuit

Daydreamer's Pursuit

×
Edit this entry  
10
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry