Reuben has logged 154 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Nativity!

Nativity!

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry