Sort by

𝗡 𝗜 𝗞 𝗛 𝗜 𝗟 🍿 has logged 39 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eeswaran

Eeswaran

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Master

Master

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aanandam

Aanandam

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guzaarish

Guzaarish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Krrish

Krrish

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bodyguard

Bodyguard

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghajini

Ghajini

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venghai

Venghai

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Super Over

Super Over

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghilli

Ghilli

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seema Tapakai

Seema Tapakai

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulikkuthi Pandi

Pulikkuthi Pandi

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freedom @ Midnight

Freedom @ Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sir

Sir

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Indian Kitchen

The Great Indian Kitchen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Power

The Power

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tribhanga

Tribhanga

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nail Polish

Nail Polish

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bhoomi

Bhoomi

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mail

Mail

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kaagaz

Kaagaz

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kahaani

Kahaani

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dongala Mutha

Dongala Mutha

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Queen

Queen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Agneepath

Agneepath

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom

Phantom

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maara

Maara

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Karthik Dial Seytha Yenn

Karthik Dial Seytha Yenn

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sillunu Oru Kaadhal

Sillunu Oru Kaadhal

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Aayirathil Oruvan

Aayirathil Oruvan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Solo Brathuke So Better

Solo Brathuke So Better

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry