Sort by

𝗡 𝗜 𝗞 𝗛 𝗜 𝗟 🍿 has logged 43 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Murder

Murder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kaakha Kaakha

Kaakha Kaakha

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shakeela

Shakeela

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gangotri

Gangotri

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vamsi

Vamsi

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kavalthurai Ungal Nanban

Kavalthurai Ungal Nanban

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oru Pakka Kathai

Oru Pakka Kathai

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coolie No. 1

Coolie No. 1

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
7G Rainbow Colony

7G Rainbow Colony

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suraj Pe Mangal Bhari

Suraj Pe Mangal Bhari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Billa II

Billa II

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nuvve... Nuvve...

Nuvve... Nuvve...

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dirty Hari

Dirty Hari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yavarum Nalam

Yavarum Nalam

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guvva Gorinka

Guvva Gorinka

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unpaused

Unpaused

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coronavirus

Coronavirus

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paava Kadhaigal

Paava Kadhaigal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indian

Indian

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
IIT Krishnamurthy

IIT Krishnamurthy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Muthu

Muthu

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Torbaaz

Torbaaz

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Durgamati: The Myth

Durgamati: The Myth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anaganaga Oka Roju

Anaganaga Oka Roju

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gulabi

Gulabi

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Run

Run

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guru

Guru

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boys

Boys

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Njan Prakashan

Njan Prakashan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rab Ne Bana Di Jodi

Rab Ne Bana Di Jodi

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aaranya Kaandam

Aaranya Kaandam

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Irandam Kuththu

Irandam Kuththu

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rajakumarudu

Rajakumarudu

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aravind SA - I Was Not Ready Da

Aravind SA - I Was Not Ready Da

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uriyadi

Uriyadi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bombhaat

Bombhaat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pizza

Pizza

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mudhalvan

Mudhalvan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry