Laura has logged 215 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Louis Theroux: Altered States

Louis Theroux: Altered States

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Complete History of My Sexual Failures

A Complete History of My Sexual Failures

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stomping Grounds

Stomping Grounds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry