Laura has logged 21 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry