Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Painting by Numbers

Painting by Numbers

×
★★
Edit this entry  
14
The Exit Plan

The Exit Plan

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The intronauta

The intronauta

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
3057

3057

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Nearing of Jordyn Simmons

The Nearing of Jordyn Simmons

×
★★★
Edit this entry  
13
Hook Up

Hook Up

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Space Around You

The Space Around You

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Carmentis

Carmentis

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Handyman

The Handyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pauline

Pauline

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Wave

The Wave

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Savages

The Savages

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
19
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kursk

Kursk

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry